» برندها » آوایا » ویدئو کنفرانس آوایا

ویدیو کنفرانس آوایا

راهکار ویدئو کنفرانس آوایا

آوایا Scopia  

Scopia  راهکار شرکت آوایا برای ارتباط تصویری چند نقطه ای با کیفیت HD  می باشد.

نقاط پایانی

این راهکار امکان اتصال همزمان چندین نقطه پایانی را در یک کنفرانس ویدئویی فراهم می آورد. نقاط پایانی  می توانند کامپیوتر های رومیزی، لپ تاپ ها، سیستم های کنفرانس Scopia، دوربین های مبتنی بر SIP و گوشی های تلفن همراه باشد.

 noghat payani

 

کیفیت تصویر

این سیستم از نوین ترین و با کیفیت ترین codec  های ویدئویی بهره مند می باشند و امکان ارتباط با دو تصویر به صورت Full HD  با رزولوشن  1080p و تعداد 60  فریم در ثانیه را فراهم می آورد.

 

 keyfiate tasvir

 

امکان پیاده سازی متمرکز و توزیع شده

در مواقعی که سازمان شما در بیش از یک محل جغرافیایی واقع شده است همچون دفتر مرکزی و شعب زیر مجموعه، Scopia راهکاری را برای کاهش هزینه پهنای باند ارائه می کند که ویدئو کنفرانس آبشاری نام دارد. این راهکار از اتصال چندین MCU به یکدیگر تشکیل شده که ترکیب منابع MCU ها باعث افزایش ظرفیت سیستم می شود.

 

 tozi shode

 

تمامی شرکت کننده ها در کنفرانس ویدئویی با توجه به توانایی سخت افزاری شان، کیفیت مناسب را دریافت می کنند. از گوشی های موبایل تا سیستم های پیشرفته کنفرانسی میتوانند هم زمان در یک کنفرانس ویدیویی شرکت کنند.

 


اختصاص داینامیک منابع

از دیگر قابلیت های این سیستم می توان به اختصاص داینامیک منابع اشاره کرد، این امر برای هر کدام از کاربران به صورت مجزا  صورت می پذیرد و وابسته به هر نشست کنفرانس ویدئویی نمی باشد. هر کاربر با توجه به قابلیتها و منابع موجود، بهترین کیفیت صوت و تصویر را دریافت می کند و محدودیتهای یک کاربر ، روی کاربر دیگر تاثیر نمی گذارد.

با استفاده از  Netsense  می توان به ارزیابی و تخمین پهنای باند پرداخت، که باعث کاهش تاثیر تصادم و ازدحام در شبکه مخصوصا در ارتباطات بیسیم  می شود.

 netsense

Advanced Packet Loss Handling  به منظور پر کردن حفره ها و شکاف های صدا  برای جلوگیری از تاخیر و وقفه در صدا و بدست آوردن تجربه صوتی عالی می باشد.

 advance

H.264 High Profile  استاندارد فشرده سازی است که در مقایسه با دیگر تکنیک های فشرده سازی باعث کاهش 30-50% پهنای باند می شود.

 h264

H.264 Scalable Video Coding  این سیستم این امکان را دارد که به صورت داینامیک و بدون نیاز به قطع ارتباط کیفیت تصویر را تغییر دهد.

 svc

گستره وسیعی از رزلوشن ها از  QCIF   تا  1080p  می توانند در یک کنفرانس وجود داشته باشند.

منو و نمای کلی تنظیمات

سادگی کار کردن با منو ها  برای کاربران و همچنین محیط تحت وب  برای مدیران شبکه، این سیستم را به سیستمی محبوب تبدیل کرده است.

هر کاربر به طور جداگانه و مستقل امکان مدیریت جلسه خود را دارد. این اقدام از طریق منو موجود در صفحه کاربر قابل انجام می باشد . این اقدامات می تواند شامل  Mute، کم و زیاد کردن صدا، عوض کردن رزولوشن و تغییر لایه می باشد.

 

 

 

 یکپارچگی با سایر برندها

Scopia امکان یکپارچه سازی با سیستم های ویدئو کنفرانس را داراست. این امکان هم برای سیستم های مشابه وجود دارد و همچنین این امکان  برای سیستم های  Cisco،Polycom،Tandberg  وجود دارد.

 yekparche

 

استانداردها

این سیستم برای برقراری ارتباط از استاندارد های رایج  SIP  و H.323  استفاده میکند. این استاندارد ها امکان اتصال انواع  نقاط پایانی را فراهم می آورد.

اشتراک گذاری داده

هر کاربر در یک کنفرانس می تواند علاوه بر کنفرانس ویدئویی اقدام به اشتراک گذاری محتوی همچون فایل های ارائه (presentation)، صفحات گسترده (spread sheet)، فایلهای متنی و فیلم کند.

 present

 

تصحیح خطا

این سیستم با استفاده از شناسایی و تصحیح خطا در مقصد، اقدام به ارسال اطلاعات همپوشان می کند. این امر باعث  می گردد که در صورت وقوع اختلال در لینک ارتباطی، بتوان مقداری از اختلال را در مقصد پوشش داد و اقدام به اصلاح تصویر و از کیفیت لازم برخوردار گردد.

امنیت

به منظور برخورداری از رمزنگاری اطلاعات تبادل شده بین سرور مرکزی و نقاط پایانی این سیستم از استاندارد های TCS ,SRTP  استفاده می کنند. این امر باعث میگردد از به سرقت رفتن و مشاهده اطلاعات در بین راه جلوگیری بعمل آید.

 secure

 

احراز هویت

همچنین می توان برای ورود به هر کنفرانس سطوح امنیتی تعریف نمود که هر کاربر  برای ورود به سیستم نیاز به وارد کردن رمز داشته باشد و همچنین امور مدیریتی نیز دارای رمز متفاوت باشد.

ارسال پیغام و هشدار

در این سیستم علاوه بر مدیریت کنفرانس، امکان ارسال پیغام ها و هشدار ها برای تمامی اعضا حاضر در کنفرانس

وجود دارد. به عنوان مثال میتوان ورود یا خروج شخصی را به تمام اعضا اعلام نمود.

 

چیدمان تصاویر

امکان شخصی سازی صفحه نمایش برای کاربر وجود دارد. کاربر میتواند یکی از 24 حالت نمایش را انتخاب کند و امکان نمایش همزمان  28 شرکت کننده در تصویر وجود دارد.

 

Log

به منظور برخورداری از پشتیبانی، سیستم می تواند log مربوط به کلیه اتفاقات را در بازه ای خاص یا در حین انجام کاری خاص ایجاد کند. Log ها در قالب فایل هایی جهت بازبینی و ارسال قابل دسترسی می باشند.

ضبط کنفرانس

امکان ضبط کنفرانس از طریق منو مدیریت امکان پذیر است. مدیر میتواند از منو موجود در سیستم مرکزی یا از طریق Scopia Desktop اقدام به ضبط کنفرانس کند.

 record

 

پیغام ها

امکان ضبط و پخش پیغام های خوش آمد گویی برای هر جلسه وجود دارد. می توان برای هر جلسه پیغامی جداگانه ضبط کرد و در هنگام  ورود هر کاربر برای او پخش کرد.

 

 

مشخصات نرم افزاری

مشخصات فنی پروتکل ها و نرم افزارهای مورد نیاز سیستم به شرح زیر می باشد:

  • پروتکل های سیگنالینگ

- H.323

- SIP

- H.320

 

  • پروتکل های  صوت

- MPEG4 AAC-LC, G.711. G.722, G.722.1, G.729, Polycom® Siren14™/G.722.1

- DTMF tone detection (in-band, H.245 tones and RFC2833)

 

  •  

    پروتکل های ویدئو

- 1080p at up to 60fps

- H.263, H.263+, H.264, H.264 SVC, H.264 High Profile

- Live video resolutions: QCIF up to 1080p

- Presentation video resolution: VGA, SVGA, SXGA, XGA, 720p, 1080p, WUXGA

- Video bandwidth: up to 12Mbps for 1080p resolutions and up to 6Mbps for 720p or lower

 

  • مرورگر ها 

 - Microsoft Internet Explorer versions 6, 7, 8 and 9-

- Mozilla Firefox version 3.3 and above

- Google Chrome

- Apple Safari